עמית/ה יקר/ה,

 

בשנת 2009 הוקמה החברה לחקר יהדות ספרד ופזורתה. החברה מסונפת למכון בן-צבי לחקר קהילות ישראל במזרח וניהולה השוטף נעשה ב"היספניה יודאיקה", האוניברסיטה העברית בירושלים.

 

            החברה מאגדת חוקרים מכל העולם אשר עיסוקם המחקרי מתרכז במידה משמעותית בתולדותיהם ובתרבותם של יהודי ספרד וצאצאיהם במזרח ובמערב בכל התחומים, כולל היסטוריה, ארכיאולוגיה, פילוסופיה, קבלה, ספרות, לשונות היהודים, אמנות, מוסיקה, פולקלור, חינוך, הלכה, מקרא, תלמוד ותפילה. מטרת החברה היא לטפח ולתאם מחקר, לארגן כנסים וסדנאות, לספק מידע על המחקר, פרסומים ופעילות אקדמית בלימודי יהדות ספרד. כמו כן,  החברה פועלת לעודד פרסומים בתחום.

 

            המונח "ספרד" בחברה הוא כמקורו, היינו חצי האי האיברי, הכולל ספרד ופורטוגל של ימינו.  החברה תכלול שלוש חטיבות:

  1. ספרד מימי קדם ועד ימינו
  2. הפזורה הספרדית במזרח וספרדית-יהודית
  3. הפזורה הספרדית במערב

 

אנחנו מזמינים אותך להצטרף לאחת משלוש החטיבות. החברים המייסדים שנטלו חלק בישיבה המכוננת בינואר 2009 החליטו שלעת עתה דמי החברות יהיו: 40 אירו, 50 $ או 200 ₪ לשנה. דמי חברים לתלמידי מחקר: 20 אירו, 25 $ או 100 ₪. בשנת 2009, החברים הרשומים בחברה עד כה השתתפו בבחירות אלקטרוניות לוועד מנהל המורכב מששה חברים וחברות.. בעתיד, וועד המנהל יאשר את הצטרפותם של חברים חדשים.

 

החברה הקימה והעלתה אתר אינטרנט  הכולל בין היתר גם ידיעון אלקטרוני. באתר יהיו קורות חייהם של החברים, רשימת פרסומיהם, מפעלי המחקר ותכניות המחקר של החברים. החברה תיידע את חבריה אודות כל פרסום חדש של החוקרים המאוגדים בחברה וכל הכנסים המאורגנים על ידם.

 

את דמי החברות ע"ש "מכון בן-צבי" יש לשלוח לגב' שרית נוי, החברה לחקר יהדות ספרד, מכון בן-צבי לחקר קהילות ישראל במזרח, רחוב אברבנאל 12, ירושלים, ישראל.

 

כל התכתבות אחרת יש להפנות אל: ד"ר רחל ספרבר, היספניה יודאיקה, המרכז העולמי למדעי היהדות, האוניברסיטה העברית בירושלים, הר הצופים, ירושלים 91905, ישראל.

 טל: 972-2-5881630; פקס: 972-2-5881619  דוא"ל: ssjsefarad@gmail.com

 

 

החברה לחקר יהדות ספרד והפזורה
 

 

 הירשם!
הורד את טפסי ההרשמה כאן


+ Add a New Comment
Comments
Loading Loading...